TMO Randevu Nasıl Alınır? Hemen Randevu Alın!

0
210
TMO Randevu

Toprak mahsulleri için randevu almak sandığınız kadar zor değildir. TMO için tüm randevu işlemlerinizi internet üzerinden yapmanız mümkündür. Toprak mahsulleri ofisinin temel hizmet alanı ise her yıl üretici tarafından elde edilen mahsullerin alım satımını gerçekleştirmek, gereken tüm stok işlemlerini yapmak, ürünlerin korunmasını sağlamak ve piyasa dengesini oturtmaktır. Tüm bu alanlarda yoğun bir hizmet sunan TMO tabi ki de randevu sistemine ihtiyaç duyuyor. Çünkü ülkemizde tarım ve çiftçi sayısı son derece fazladır. Hepsinin mahsullerinin değerinde alınıp satılması üretici açısından çok belirleyici bir unsurdur. Hizmet almak üzere TMO’dan randevu almayı düşünen vatandaşlar için Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından resmi bir site kurulmuştur. Bugün bizde siz değerli okuyucularımıza TMO randevu işlemlerine ilişkin tüm detayları kaleme aldık. TMO randevu nasıl alınır, hangi site üzerinden alınır, adım adım randevu alma gibi merak edilen tüm soruları yanıtladık. İşte TMO randevu rehberine dair tüm detaylar. 

TMO Randevu Nasıl Alınır?

TMO randevu nasıl alınır sorusunu merak eden vatandaşlar için yanıtlıyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi için her vatandaşın gerekli işlemleri için önceden randevu oluşturması gerekiyor. Bu hizmeti ise TMO’ya ait olan resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. TMO resmî sitesine erişim sağladıktan sonra açılan ekranın sağ alt tarafında TMO randevu kısmına erişim sağlamalısınız. Sayfaya erişim sağladıktan hemen sonra ise sizden bazı bilgiler talep edilecektir. Bazı sorular soran sisteme en doğru yanıtları vermeye özen gösteriniz. Çünkü sistem zaten verdiğiniz bilgileri teyit edip randevu oluşturuyor. Yanlış bilgi tespitinde ise randevunuz otomatik olarak reddedilir. TC kimlik numaranız ve varsa vergi numaranızı sisteme grip güvenlik kodunu da işledikten hemen sonra randevu için son aşamaya geleceksiniz. Şahıs adına randevu alacaksanız tc numarasınız ancak şirket ve kurumlar için randevu alacaksanız vergi numaranızı girmelisiniz. Ancak burada dikkat edilmesi bir husus vardır ki o da şudur, TMO randevu alabilmek için çiftçi kayıt sistemi için kayıtlarınızın güncel olması gerekiyor. Güncel olmayan kayıt sahiplerinin randevusu oluşmayacaktır. TMO randevu oluşturmaya ilişkin daha detaylı bilgileri de sizler için araştırdık. Aşağıda ki başlıkta da merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını bulmanız mümkündür.TMO’ ya ilişkin tüm merak edilenler yazımızda yer alıyor. 

Randevularda Ton Sınırı Bulunmaktadır !

TMO randevusu alabilmek için bazı sınırlandırmalar bulunuyor. Randevu alırken belirlenen bu hususların dikkate alınması gerekmektedir. İnternet üzerinden alınan randevular için ton sınırı getirildiğini ofis başkanı geçtiğimiz ay açıklamıştı. Her üreticinin randevu oluşturmadan önce yapması gereken çiftçi kaydını güncellemek olmalıdır. Aksi halde yukarıda da belirttiğimiz gibi randevu oluşturma konusunda problem yaşarsınız. Ayrıca bununla beraber gerçek kişilerin maksimum 5 bin ton için randevu alması ve tüzel kişilerin ise 10 ton için randevu alınmasına karar verildi. Bu haberleri dikkate alarak randevu almanızı öneriyorum. TMO randevu işlemlerine dair size aktaracaklarımız bu kadardır. Daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız TMO’nun resmi sitesi üzerinden araştırma yapabilir. Randevularda ton sınırı bulunmaktadır haberini de böylece sizlere sunmuş olalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here