Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz, son derece kolay bir şekilde karşılanabilecek şartlarla kredi veren bankalar bulunuyor. Belli başlı kurallara uygun hareket edilmesi, kredi notunun ortalama seviyenin üzerinde olması halinde hiçbir banka tarafından kefil istenmeyecektir. Kredi notunun yanı sıra, gösterilen teminatların yetersiz olması halinde, genelde kredi çıkmıyor olsa dahi kefil talep edildiğinde kredi verilebilmektedir. Başarılı sonuç elde edilmesi, direkt olarak bu bankalar üzerinden ihtiyaç kredilerine, konut ve taşıt kredilerine ulaşılabilmesi kolay hale getiriliyor.

Kefil istenmeyen kurumlar arasında Akbank, Enpara, Yapı Kredi, Aktif Bank yer almaktadır. Kart çıkartmak veya direkt olarak kredi almak istediğiniz taktirde şubeden, telefondan veya internetten başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin günlerce sürmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Çok kısa süre içerisinde istenen sonuca erişilmesi ve kefil gerekmeden krediye şubeden 50 bin TL, 100 bin TL gibi tutarlarla ulaşılması mümkündür.

Kefil Gerekmeden Kredi Başvurusu

İpotek ve kefil gerekmeden müşterilerine yüz binlerce Türk Lirası kredi çıkartan bankaların özellikle teminat için maaş bordrosu talep etme durumu söz konusu olabilmektedir. Aylık gelirinizin belirli bir seviyenin üzerinde olması yerine, çekeceğiniz krediyle aylık gelirinizin yarısının üzerinde taksit ödemek durumunda kalmamanız gerekmektedir. Ancak bu sayede, hiçbir şekilde kefil gerekmeden veya ipotekle ilgili işlem yapılma şartı bulunmadan krediye erişilmesi mümkün olacaktır. Kefilsiz kredi talebinde bulunulabilmesi için doğrudan hangi tutarlarda ödeme yapılacağı, müşteriler için internet şubelerinde de açıklanmaktadır.

Kefilsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Yeni dönemde doğrudan hiçbir şekilde kefil istemeden müşterilerinin taleplerine olumlu yanıt verme ihtimali son derece yüksek olan bankalar arasında Denizbank da yer alıyor. Hem teminatla ilgili süreç hem de talepler doğrultusunda genel bir incelemenin gerçekleştirilmesi yeterli olmaktadır. Türkiye’de direkt olarak CEPTETEB faiz oranları da dahil olmak üzere her bir bankanın yapısını karşılaştırma olanağına sahip olacaksınız. Kefil veya ipotek yapılmasıyla ilgili şart bulunmayan, sadece aylık gelir üzerinden ödemelerin yapılmasının yeterli olacağını öne süren Enpara gibi bankalar ilgi görmektedir. Böylelikle konut kredisi yerine, diğer kredi türlerinde çok kısa süre içerisinde beklediğiniz sonucu elde etme fırsatınız oluşacaktır.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kefil gerekmeden kredi alınabilecek şekilde hizmet vermeye devam eden bankalarda pek çok duruma dikkat ediliyor. Enpara, QNB Finansbank aracılığıyla yapılacak olan kredi temin edilmesiyle ilgili faaliyetlerde pek çok detay göz önünde bulundurulmaktadır. Her zaman için güncel kredi faiz oranlarına bağlı bir seçim yapmanız gerekmektedir. Enpara, CEPTETEB, Akbank, Yapı Kredi ve İş Bankası tarafından eğer müşterinin kredi notu yüksekse, çok fazla teminat gerekmemektedir. Kefilsiz ihtiyaç kredisinde dikkat çeken en önemli durumlar arasında ise alınacak olan tutarın ne şekilde elde edileceği gelmektedir. Eğer kefil gerektiği öne sürülürse, bu durumda kişi veya kurum fark etmeksizin belli başlı mağduriyetler ortaya çıkabilmektedir.

Kefil gerekmesi halinde genel olarak son dönemde kredi alınmasındaki zorluk ve kefilin bulunamıyor olması nedeniyle, bankalar da ödeme yapmamaktadır. Gayrimenkul sahibi olmayan, gerekli şartları karşılamayan gerçek veya tüzel kişiliklerin detaylı bir şekilde süreci değerlendirmesi gerekmektedir. Kredi notunun düşüklüğünün yanı sıra, gösterilebilecek teminatın yeterli olmaması halinde ipotekli hale getirilebilecek teminatlar aranacaktır. Bunun yanı sıra direkt olarak kefil istenebileceği için, müşterilerin kefil bulamama ihtimali olması nedeniyle, kredi alma ihtimali de genel olarak düşmektedir. Kefil istenmeyen kurumları CEPTETEB ve Enpara başta olmak üzere yedi gün yirmi dört saat mobil şubeleri ve internet üzerinden yapılacak işlemlerle birlikte değerlendirmeniz mümkündür.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir