Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara listede yer alan müşterilerin kefil getirmesi talep edilebileceği gibi, kefile gerek durulmaksızın direkt olarak kendileriyle belirli teminatlar üzerinden anlaşılması mümkün olmaktadır. Kara listede olan vatandaşların sayısında yaşanan artış ve ihtiyaçları olan nakit tutarının kendilerine sağlanmasıyla ilgili süreci bankalar özel olarak değerlendirmektedir. Bundan ötürü özel olarak kara listede bulunma durumuna göre kredi faizlerindeki oran ve maliyet yapıları da zamanla, müşteriye uygun hale getirilmektedir. Ziraat Bankası ile ING Bank aracılığıyla güncel faiz oranlarına yakın oranlarla kredi alınabilmektedir.

Kara Listede Olanlara Kredi

Kara listedekiler tarafından riskin yüksek olmasına neden olan durum, ödemeyi yapamamaları ve sürekli olarak aksatmış olmalarıdır. Bankalar da toplu ödemeler yerine düzenli bir şekilde taksitlerin yatırılmış olması halinde başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. İş Bankası, Aktif Bank, Yapı Kredi, Halkbank ile yapılacak görüşmelerde de kurumların belirlediği sürece uygun krediyi alabileceksiniz. Bunun yanı sıra herkes tarafından memnuniyetle karşılanan konut kredileri, ihtiyaç kredileri ve taşıt kredilerinde avantajlar son derece fazla olmaktadır.

Ortalamanın üzerinde faiz oranları belirlenmesiyle birlikte, tüm şahıs ve kurumların ödeyeceği toplam kredi tutarı da çok yüksek seviyelere ulaşabilmektedir. Gayrimenkul, taşıt ile birlikte gerçekleştirilecek olan tüm faaliyetler aracılığıyla kara listede olanların kredi alabilecekleri kurumlarda kısa sürede sonuç alınabiliyor.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık olanların yararlanabileceği bankalar arasında Aktif Bank, Halkbank ve İş Bankası yer almaktadır. Bunun yanı sıra doğrudan Denizbank ile iletişime geçebilir, krediye ihtiyacınız olduğunu fakat yasal takipte olmanız nedeniyle bu tutarı almakta zorlandığınızı belirtebilirsiniz. Bankalar arasında inceleme yaptığınız taktirde doğrudan en düşük faiz oranını son dönemde belirlemiş olan kurumla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Tamamen ödeme sürecinin beklendiği şekilde gerçekleştirilebileceği, belli başlı gayrimenkullere ipotek konulabileceği durumlarda, icralık vatandaşlar da kredi alabilmektedir. Böylelikle banka, kendi vereceği nakit üzerindeki riski minimuma indirmenin yanı sıra, ödemelerin yapılmaması halinde direkt olarak teminata uygun hareket edebilecektir.

Kara Listedekiler İçin Kredi Faizleri

Doğrudan gerçek kişi olarak yapılan başvurularda veya tüzel kişilere yönelik taleplerde orta ve uzun vadede kara listedekilerin alabilecekleri tutarlar birbirinden farklı faiz oranlarına sahiptir. Kredi notu düşük olan kişilerle, kredi notunun son derece iyi olduğu tespit edilen müşterilerin oluşturduğu risk aynı değildir. Bu nedenle doğrudan müşterileri arasındaki faiz oranı farkı, aylık ödemeleri ve toplam maliyeti doğrudan etkileyebilecek yapıya sahiptir.

Kara Listedekilere Uzun Vadeli Kredi

Vatandaşların ortalama 90 günlük sürenin ardından, kredi borçlarıyla ilgili asgari ödemelerini dahi yapamaması durumunda özel olarak yasal takip başlatılacaktır. Kara listede yer almalarına neden olacak sürecin temelinde, borçların belirlendiği şekilde ödenmiyor olması gelmektedir. Gerekirse direkt olarak müşterinin belirli vade sayısının arttırılması ve aylık ödeme tutarının tekrar yapılandırılması mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra başka bankalara olan kredi borçlarının tek bir bankada toplanması ve ödemelerle ilgili ortak bir faiz oranı oluşturulması sağlanacaktır.

Hem ödeme tarihlerinin tek bir hale getirilmesi hem de uzun vadeli bir şekilde yapılacak anlaşmayla aylık taksitlerin olabildiğince düşürülmesi mümkündür. Son dönemde yaşanan yoğun taleplerle birlikte Aktif Bank ile Enpara bünyesinde çok yoğun bir şekilde kredi isteyen müşteri bulunmaktadır. Batık krediler arasında yer alan kredilerin geri alınamayacak olmasının yanı sıra, bu müşterilerin daha fazla krediyle ödemelerini yapacaklarına olan inanç da azalmaya başlamıştır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir