İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlerin kredi alabileceği kurumlarda risk göz önünde bulundurulmaktadır. Banka tarafından batık krediler arasında yer almaması gereken her bir kredinin özellikle risk teşkil eden müşterilere verilmemesi son derece önemlidir. Kredi kartı alabilecek olan müşterilerle, kart yerine doğrudan şubelerden on binlerce TL krediye sahip olabilecek müşteriler farklıdır. Bu nedenle talep de direkt olarak müşterinin isteğine uygun şekilde, bankanın yapacağı inceleme doğrultusunda sonuçlandırılır. Ödemeleri, aylık geliriniz bulunmadığı göz önünde bulundurularak yapmanız gerekeceği için, kredi kartı dışında bir yöntemle nakde sahip olma ihtimaliniz düşüktür.

Hangi Bankalar İşsizlere Kredi Verir?

Müşterilerin istekleri doğrultusunda 3 bin, 5 bin, 10 bin, 30 bin Türk Lirası gibi tutarlardaki kredilere sahip olabilmesi için belli başlı teminatlar sunabilmesi gereklidir. Sigortalı bir işte çalışılmıyor olmasının yanı sıra, aylık gelirin bulunmadığı durumlarda, ipotek yapılabilecek herhangi bir gayrimenkul olup olmadığı bulunmaktadır. Bu süreçte her bir tüm müşteri için risk teşkil edip etmediğine bağlı olarak özel incelemeler yapılmaktadır.

Talebin karşılanması amacıyla her bir müşteriye konut kredisi yerine, ihtiyaç kredileri ve nakit avans sunulmaktadır. ATM üzerinden, kredi kartı aracılığıyla veya online işlemler için mobil uygulama aracılığıyla kredilere sahip olmak mümkündür. Herhangi bir ödeme problemi yaşanmaması için müşterilerin ödemeleri gerçekleştirebilecekleri şekilde aylık taksitlerde yapılandırmaya gidilmektedir.

İşsizlere Kredi Çıkaran Bankalar

İşsizlerin kredi kartı aracılığıyla veya kredi çıkarılabilecek şekilde online şubeler üzerinden kredi faaliyetlerini gerçekleştirme olanağı bulunmaktadır. Kredinin çıkarılması için şubelere gitmeniz dahi gerekmeden, kimlik numaranız ve adınız soyadınız ile SMS üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası, Enpara, QNB Finansbank, Yapı Kredi aracılığıyla talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. En geç ertesi güne kadar kredinin çıkarılması ve istenen sonucun oluşması mümkün olacaktır. Sadece Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden kredi almanızı gerektiren durum, faiz oranının uygun olması değildir. Talebinize uygun tutarın, size yönelik kredi notu incelemesinin ardından hızlıca çıkarılabilir olması büyük bir öneme sahiptir. Ancak bu sayede doğrudan Akbank gibi kurumlarla görüşebilir ve krediyi çıkartabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayan erkek veya kadın müşteriler tarafından direkt olarak aylık sabit bir gelirin bulunmuyor olmasından ötürü, kredi kartı alınması da genelde düşük bir ihtimaldir. Son yıllarda, çalışıp çalışmaması fark etmeksizin kredi kartı çıkartılan binlerce kişinin özelikle alışverişlerini ve nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşıladıkları biliniyor.

Ödemelerin yapılması için mutlaka belirli aralıklarla en azından asgari tutarları ödemeleri gerekmektedir. Bu süreçte hem müşterinin hiçbir yaptırımla karşılaşmaması hem de yasal takibe maruz kalmaması sağlanmaktadır. İşsizlerin kredi kartı alabileceği kurumlar arasında İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, TEB yer alıyor. Direkt olarak seçilecek olan bankanın yapısına uygun şekilde birbirinden farklı faiz oranlarının değerlendirilmesi mümkün olmaktadır. Olabildiğince düşük olan kredi faiz oranlarıyla birlikte, işsizler tarafından kartların vadeleri ve faiz oranları da en avantajlı şekilde belirlenmek durumundadır.

İşsizlere Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

İşsizler tarafından kredi alınması, borçların ödenmesi veya doğrudan ihtiyaçların karşılanması amacıyla birbirinden farklı vade seçenekleriyle kredilere yönelik talepte bulunulabilir. Özel olarak müşterilerin istekleri doğrultusunda düşük faizle kredinin uzun vadede çok uygun aylık taksitlerle ödenebilir olması sağlanıyor. Garanti Bankası, İş Bankası ile birlikte müşterileri için işsiz olsalar dahi kredi kartı çıkartabilecek yapıya sahiptir. İşsizlerin aylık geliri olmadığı için özellikle dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar bulunmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir