iPhone’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
79
iPhone'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iPhone telefonlar ABD menşeli bir telefon firmasıdır. iPhone günümüz de çok yaygın bir durum da neredeyse herkesin elinde ürünlerini görmekteyiz. Geçen yıl 55 milyon adet ürün sattığı bilinmektedir. Ancak Samsung ve diğer firmalar ile rekabetinde artık güç kaybetmektedir. Çünkü çıkartmış olduğu yeni modeller insanları tatmin etmedikleri gibi fiyatları da çok yüksek miktarlara çıkmıştır. Bu da haliyle ilgiyi azaltmıştır. Ancak buna rağmen iPhone ürünlerinden vazgeçmeyen birçok insan bulunmaktadır.

iPhone telefonu birçok yeniliklere öncülük etmiştir. Telefonların da ve diğer ürünlerinde insanları gerçek anlamda tatmin etmektedir. Ancak günümüzün rekabet koşulları sebebiyle güç dengesi değişmektedir. Geçen yıl 55 milyon ürün satışı yapmasına karşın bu sene ön görülen satış miktarı 44 milyon adet ancak birçok uzmana göre de 37 milyon adete kadar düşmesi öngörülmektedir. Bu sebeple önümüzde ki süreçte iPhone daha yeniliklerle donatılmış ürünleri piyasaya çıkacaktır. Piyasada yerini korumak adına bu yenilikleri yapmak zorundadır. Aksi durum da zora girecektir.

 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü almak sürümlere göre farklılık göstermektedir. iPhone X ve sonraki sürümler de farklı yöntemlerle ekran görüntüsü alınırken, diğer modeller de farklılıklar göstermektedir. Şimdi burada ekran görüntüsünü nasıl alabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle iPhone X ve sonraki sürümleri için ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı yazayım. Ekran görüntüsü almak için şu adımları izlemelisiniz; Telefonunuzun sağ yan tarafında bulunan yan düğmeye basılı tutarak daha sonrasın da sol tarafta bulunan ses açma düğmesine de bastıktan sonra ikisini aynı anda bırakmalısınız. Bunu yaptıktan sonra ekran görüntüsü almış olacaksınız. Çekmiş olduğunuz ekran görüntüsünün resmi telefonun sol alt köşesin de ufak bir resim olarak görünecektir.

iPhone diğer sürümleri için de üst veya yan düğmeye basılı tutarak hemen ana ekran düğmesine de bastıktan sonra üst veya yan tuşlardan hangisine bastıysanız düğmeyi bırakın. Bu şekilde ekran görüntüsü almış olacaksınız. Telefonunuzun alt sol tarafında çekmiş olduğunuz ekran görüntüsü olacaktır küçük bir şekilde. Oraya tıklayarak görebilirsiniz ya da küçük resmi kapatmak için sol tarafa doğru kaydırabilirsiniz kapatmak için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here