iPhone Rahatsız Etme Modu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0
114
iPhone Rahatsız Etme Modu

Rahatsız etme modu o an müsait olmadığınız veya hiç kimse ile görüşmek istemediğiniz anlarda bu modu aktif hale getirmeniz durumunda telefonunuz açık olmasına rağmen gelen aramlar da telefonunuz kapalı olarak karşı tarafa gösterilmesidir. Bu işlem de en güzel kısmı telefonunuz dışarıdan gelen aramalara kapalı olmasına rağmen siz istediğiniz işlemleri yapabiliyorsunuz. Hatta arama da yapabilmektesiniz. Bu sebepten dolayı bir çok kişi bunu tercih etmektedir.

Bu mod bir çok özelliği vardır. O an ki ruh haliniz ve durumunuza bağlı olarak farklı seçeneklerle aktif hale getirebiliyorsunuz. Bu da size çok seçenek sunduğundan dolayı her duruma özgü bir hizmet sunmasını sağlamaktadır.

Rahatsız Etme Modunun Özellikleri Nelerdir?

Burada size bazı özelliklerini anlatacağım. Bu özellikleri bilmeniz telefonunuz daha fonksiyonel olarak kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı bu özellikler kısmını daha iyi bir şekilde incelemenizi öneririm. Özellikleri şunlardır;

  • Zamanlama olarak ayarlayabiliyorsunuz. Gün içerisinde belirlemiş olduğunuz saatler arasında telefon sizin kendi komutunuz ile daha önceden ayarlanarak sizin belirlediğiniz saatlerde rahatsız etme moduna geçmektedir.
  • Arayabilecekler listesi rahatsız etme modun da olsanız sizi arayabilecek kişilerdir. Bu da belirlemiş olduğunuz kişiler dışında gelen çağrıları geri çevirmektedir.
  • Yinelenen aramalar özelliği ise bir kişi 3 dakika içerisinde 2 defa ararsa gelen 2. Araması telefonunuz da görünecektir. Ancak sadece bu kişi arama yapabilecektir. Diğer kişiler yine arama yapamayacaklardır.
  • Sessiz seçeneği gelen aramaları sessize almanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kilitli iken mi yoksa telefon açıkken mi sessiz modda kalmasını istediğinizi tercih edebiliyorsunuz.
  • Yatma zamanı özelliği de geceleri genel de rahatsız edilmek istemeyen kişilerin kurtarıcısıdır. Çünkü belirlemiş olduğunuz yatma saatleri arasında gelen aramalar ve bildirimler telefonunuza ulaşmaz yatma saati sonun da size iletilir.

Rahatsız Etme Modu Nasıl Ayarlanır?

Telefonların ana ekranların da bulunan ayarlar simgesine tıklayarak girmeniz gerekmektedir, daha sonrasın da ayarlar menüsünden rahatsız etme kısmını bulduktan sonra burayı aktif hale getirmelisiniz. Bu aktif hale geldikten sonra ise kişisel ayarlarınızı da aynı şekil de burada yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here