Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

0
90
Google Chrome Karanlık Mod

2008 yılından itibaren piyasada en çok kullanılan Web tarayıcılarından olan Google Chrome, aynı zamanda birçok farklı sürüm için de teknik olarak farklı verimlerde üretilmiştir. Bakıldığı zaman en çok Android ve iOS tabanı için kullanılan ve geliştirilen Google Chrome, aynı zamanda Linux için de tercih edilmektedir. Kaynak kodlarına bakıldığı zaman önemli bir bileşen koduna sahip olan Google Chrome, aynı zamanda kullanıcıların daha rahat bir ulaşım sağlaması için de bütün mağazalar üzerinden satışa sunulmaktadır. Masaüstü tarayıcılar arasında %63 oranında bir kullanım sağlayan Google Chrome, aynı zamanda toplam Pazar payında da %54 gibi önemli bir rakama sahiptir. Kullanıcılar genellikle Google Chrome üzerinden işlemlerini yaparken standart ayarları kullanırlar ve bu sayede daha klasik bir görüntü elde ederler. Fakat özellikle batarya tasarrufu ve estetik bir haz almak için değişiklik isteyen kullanıcılar, son zamanlarda ortaya çıkan ve resmi olarak da kullanıma izin veren Google Chrome karanlık mod seçeneğini tercih etmeye başladılar.

Google Chrome Karanlık Mod Özellikleri

Karanlık tema veya Google Chrome karanlık mod olarak bilinen özellik, Google Chrome tarafından gönderilen 74 numaralı sürümde kullanıcılara sunulmaktadır. Bakıldığı zaman karanlık temalarla birlikte, sadece üç nokta menüsüne girerek bu özellikleri değiştirmek mümkündür. Google Chrome karanlık mod sayesinde artık pencere renk ayarları ile birlikte açılır menü ve URL çubuğu da değişmiş olacaktır. Bununla birlikte yeni sekme ve sekmeler seçenekleri de, farklı renk tercihlerine konu olacaktır. Tüm Google Chrome ögeleri, gelen güncelleme ile birlikte rahatlıkla karanlık bir ara yüze sahip olacaktır.

Google Chrome Karanlık Moda Geçiş Adımları

Son güncellemenin yapılmasından sonra Google Chrome açılacak ve sonrasında çerezler silinecektir. Sonrasında ise başlat menüsüne tıklamak ve renk ayarlarına girmek gerekir. Varsayılan uygulama moduna geçiş yapmak istemeyen kişiler, bunun için sekmeyi aşağı kadar indirmelidir. Bu kısımda ise artık Google Chrome kullanıcılarının tercih edecekleri açık ve koyu karanlık mod seçenekleri olacaktır. Google Chrome içerisinde yapılan tema değişikliği, programı destekleyen bütün uygulamalarda da geçerli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here