Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faiz ödenmeden kredi alınabilecek şekilde hizmet veren bankalar genel anlamda Katılım Bankası olarak tanımlanmaktadır. Belli başlı vade ile aylık taksit şartları bulundurulan bu süreçte doğrudan müşterilerin avantajlı şekilde kredilere erişmesi mümkün olmaktadır. KOSGEB, özel konut projeleri ve taşıt kredilerine özel paketlere yönelik yapılacak başvuruların desteklendiği faizsiz kredilere de yer verilmektedir. Bundan farklı olarak faizsiz bir şekilde kredinin temin edilebileceği, sadece alınan tutarın geri ödemesinin yapılabileceği bir banka yapısı bulunmamaktadır.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?

Türkiye’de faizsiz bir şekilde kredi alınabiliyor olmasından ötürü müşterilerin taleplerinin karşılanması için konut ve ihtiyaç türlerine uygun seçenekler sunulmaktadır. Yedi gün yirmi dört saat erişime uygun durumda olan, isteyen herkes tarafından çok kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri hattına internetten bağlanılabilmektedir. Telefondan, bilgisayardan, online işlemler sayfası aracılığıyla internet sitesinden sisteme giriş yapabilir, hesap verileriniz üzerinden direkt olarak anlık bilgi edinebilirsiniz. Konut kredilerinde katılım payının yanı sıra, ödenecek olan tutarın her bir müşterinin ihtiyaç duyduğu nakde ulaşmasını sağlamasından ötürü özel olarak ilgi görmektedir.

  • Senin Bankan Konut Finansmanı
  • Kuveyt Türk Konut Finansmanı
  • Vakıf Katılım Konut Finansmanı
  • Türkiye Finans
  • Ziraat Katılım
  • Albaraka

Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz kredilerin alınabileceği hizmetlerin genel olarak İslami usullere uygun şekilde bankacılık girişiminde bulunacak olan kuruluşlarda geçerli olduğu görülmektedir. Bankanın müşterisi tarafından kurumdan alınacak olan örnek olarak 100 bin Türk Lirası, zaman içerisinde bankaya daha fazla bir gelir olanağı sağlamalıdır. Bu sayede kurum da size nakit olarak vermiş olduğu parayı, vadeli olarak geri ödeyeceğiniz için doğrudan avantajlı şekilde yönetebilmektedir.

KOSGEB ve devlet tarafından belirlenen özel politikalar üzerinden bir girişimde bulunulmadığı sürece, sıfır faizle veya tamamen faizsiz bir kredinin alınması mümkün olmamaktadır. Örnek olarak 100 bin Türk Lirası tutarında kredi almak istediğinizde ve bunu yıllar içerisinde 100 bin TL olarak ödemek için belirli durumlar bulunmaktadır. Şehit yakını olmak, gazi olmak, engelli vatandaşlara özel bazı statülerde yer almak da dahil olmak üzere belli başlı kişi ile yakınlarına yardımcı olunmaktadır. Bu kişilerin dışında olanlara tamamen faizsiz bir şekilde krediler ise genelde KOSGEB bünyesinde yapılacak olan başvurularla sonuçlanmaktadır.

Faizsiz Banka Kredisi Faiz Oranları

Aylık taksitler arasında direkt olarak en yüksek kar payını sunan ve masrafsız bir şekilde krediye sahip olmayı sağlayan kurumlardan bir tanesi olması nedeniyle Kuveyt Türk dikkat çekiyor. 60 ay, 120 ay, 180 ay gibi vadelerle Ziraat Katılım, Vakıf Katılım bankalarıyla iletişime geçilmesi ve kredi tutarının belirlenmesi mümkündür. Böylelikle çok daha avantajlı, uzun vadeli bir şekilde başta konut almak üzere birçok işlemi gerçekleştirme olanağınız bulunuyor. Faizsiz banka kredilerinde güncel oranların yapısına bağlı olarak her bir ödeme işlemini güncel prosedürler doğrultusunda değerlendirmek mümkündür.

Kamu Bankaları Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi, katılım bankaları bünyesinde hizmet almak isteyen müşterilerin yararlanabileceği şekilde özel olarak sunulmaktadır. İhtiyaç kredilerinde, konut kredilerinde ve kredi kartlarına yönelik ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlayacak tutarlar için alınmaktadır. Aylık faiz oranlarının son derece düşük yapıya sahip olduğu Ziraat Bankası bünyesinde tüm kredi türleri için özellikle gelirinize ve kredi notunuza göre başvuruda bulunabilirsiniz. Taleplerin tam anlamıyla karşılanabilmesi ve kamu bankalarında faiz ödenmeksizin kredi alınabilmesi için, katılım kuruluşlarıyla iletişime geçilmesi gerekmektedir. Böylece orta ve uzun vadede çok daha avantajlı bir hale gelecek, sahip olmak istediğiniz konut için iki kata varan ekstre ücretleri ödemeniz gerekmeyecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir