Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

0
93
Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

Globalleşme, gelişen teknolojinin en önemli yansımalarından bir tanesidir. Bu yüzden de sosyal ağlar ve insanların birbirini teknolojiyi kullanarak bulması da, her geçen gün daha da önemli bir hal almaktadır. Bakıldığı zaman Facebook, son yılların en önemli sosyal ağlarından bir tanesidir. Özellikle her yaştan ve her kesimden insana hitap etme unsurunu bünyesinde barındıran Facebook, kullanım kolaylığı ve sürekli gelen güncellemeleri sayesinde de rahatlıkla yaygınlaşmaya devam etmektedir. Artık arkadaş çevresi, aile, akraba ve yeni arkadaşlar arayan herkes; Facebook üzerinden vakit harcamaya ve işlemleri gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Facebook sisteminin temel altyapısı, genel olarak mobil cihazlar, tabletler ve bilgisayarlar üzerinden kullanıma izin vermektedir. Sadece insanları bulmaya değil; aynı zamanda kişilerle mesajlaşma, fotoğraf ekleme, video paylaşma ve düşünceleri yazma da, yine Facebook üzerinden yapılacak önemli işlem adımlarından bir tanesidir. Facebook üzerinden yapılan etkinliklerin bu kadar güzel olmasının yanında, kısmen Facebook için yapılacak tema değişiklikleri de insanlara keyifli dakikalar yaşatacaktır. Temadan sıkılan kişiler, aşağıdaki adımları takip ettiklerinde rahatlıkla Facebook tema rengi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını alacaklardır.

Facebook Teması Değiştirme

Facebook temelinde ve resmi sayfasında herhangi bir şekilde tema değiştirme seçeneği bulunmaz. Bu yüzden de kullanıcıların Facebook temalarını değiştirme kararı verdiklerinde genel olarak tema değiştirme şansları yoktur. Swipe ile birlikte yapılacak olan alternatif yöntemler, Facebook temalarının değiştirilmesini de sağlayacaktır. Genellikle bağlantılar üzerinden resmi şekilde Swipe indirmek, güvenlik açıklarının da ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Çünkü Swipe indirmek için güvensiz bağlantıların kullanılması sonrasında, Facebook hesaplarının şifrelerinin çalınması durumu söz konusu olacaktır. Tema değiştirme işleminin sonrasında ise hem estetik bir görüntü sağlanacak hem de batarya anlamında ciddi bir tasarruf sağlanacaktır.

Swipe Nedir?

Facebook için resmi olarak geliştirilen ve Facebook temalarının değiştirilmesinde çok önemli bir rolü olan uygulamaya Swipe denir. Bunun yanında Swipe kullanan Facebook kullanıcıları, aynı zamanda Facebook üzerinden gelecek olan bütün bildirimleri alacak ve aynı zamanda Facebook resmi uygulamasının bütün özelliklerini kullanmaya aralıksız şekilde devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here