Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emeklilerin almak istediği kredilerde düşük faiz oranıyla birlikte, uzun vade olanağı aradığı biliniyor. Kredilerin hangi bankalardan alınabileceği aşağıda sıralanmıştır. Taşıt almak veya gayrimenkul almak da dahil olmak üzere her bir vatandaşın talebi doğrultusunda 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 5 yıl ve 10 yıl gibi vadelerle kredi alınabilmektedir. Ödeme planları hazırlanırken, vadenin uzunluğuna bağlı olarak hayat sigortasının ödemeleri de buna uygun şekilde artmaktadır.

Hangi Bankalar Emekliye Kredi Veriyor?

Emeklilerin ilgi gösterebileceği düşük faizli kredi seçenekleri arasında yer verilen her bir kredinin doğrudan ödeme planlarının müşterilere uygun şekilde yapılandırılması sağlanmaktadır. Böylelikle, aşağıda yer alan bankalardan herhangi birinin şubesine gittiğinizde veya internet üzerinden emeklilere yönelik kredi seçeneklerini incelediğinizde aynı sonuca ulaşılabilecektir.

Emekliye Düşük Faizle Ev Kredisi

Her yaştan müşteri için onlarca farklı paket ve olanağa uygun şekilde kredilerin çekilmesini destekleyen hizmet verilebiliyor. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası, direkt olarak kamu bankası statüsünde yer alması nedeniyle, vatandaşlar tarafından çok daha fazla ilgi görmektedir. Düşük faiz oranlarının doğrudan sadece konut kredisi için değil, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde de tüm vatandaşlara aşağıdaki bankalar aracılığıyla hizmet veriliyor;

  • Ziraat Katılım
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı

Emekliye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Emeklilerin yaşlarıyla ilgili ekstra masraf oluşturacak durumların etkilerinin minimuma indirilmesi sağlanıyor. Her zaman için emekliler tarafından Ziraat Katılım ve Kuveyt Türk Katılım Bankacılığı ile özel olarak iletişime geçilmesini kolaylaştıran bir hizmet verilmektedir. Telefondan, tabletten veya bilgisayardan giriş yapılabilecek şekilde binlerce müşterinin şubelere gittiğinde yapacağı işlemleri sonuçlandırma fırsatı bulunuyor. Düşük faiz oranlarıyla ev alabilir, otomobil alabilir, ihtiyaç kredisi kullanarak doğrudan ihtiyacınız olan tutarı elde edebilirsiniz.

Ödemeleri yapılandırırken, aylık brüt geliriniz göz önünde bulundurulacaktır. Eğer müşteri tarafından talep edilirse ve bankanın da yapacağı çalışmalarla birlikte hayat sigortası ödemeleri uygun bulunursa, hayat sigortası yaptırılabiliyor. Yaptırılmaması durumunda dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, krediyi çeken şahsın vefat etmesi halinde kredi borcunun aileye kalıyor olması gelmektedir. Bundan ötürü genelde pek çok müşteri tarafından bu nedenle doğrudan krediyle ilgili sigorta yaptırılarak, yıllara yayılabilecek şekilde ödeme planı yapılması mümkün olmaktadır.

Emekliye Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Emekliler tarafından özel olarak değerlendirilebilecek kredi türlerinde doğrudan düşük faizler belirleniyor. Herkesin her zaman için esnek ödeme olanaklarını kullanması, direkt olarak birbirinden farklı fırsatları, emekli maaşlarıyla birlikte kullanması mümkün oluyor. Herhangi bir ödeme mağduriyeti oluşmaması için tüm müşterilerin isteklerine uygun şekilde ihtiyaç kredisi sunulabiliyor. Türkiye’de emeklilerin taşıt kredisi alabilmesi için en çok tercih ettikleri bankaların başında Ziraat Bankası yer almaya başlamasının temelinde, taşıt kredilerinde yaşanan beklenmedik düşüşler gelmektedir.

Araç için kaç bin Türk Lirası krediye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, tercih edeceğiniz ödeme planı da doğrudan gelirinize göre değişiklik gösterecektir. Aylık gelirin genel olarak %50’nin üzerindeki oranda bir kredi ödemesi yapılması kabul edilmediği için, doğrudan emekliler için taşıt kredileri de yukarıdaki bankalar aracılığıyla buna göre verilecektir. Yılın her döneminde uygun faiz oranlarıyla dikkat çeken bankalardan bir tanesi haline gelen Albaraka Türk ile iletişime geçebilirsiniz. Sadece ödenecek olan aylık taksitler nedeniyle değil, toplam gelirinize bağlı olarak konut kredisi çeşitlerinde de Vakıf Katılım Bankası her zaman tercihe uygundur.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir