Doğubank İş Hanı

İstanbul Fatih’te bulunan Doğubank iş hanı içinde 400’den fazla mağaza barındırıyor. Teknoloji dünyası lakabını alsa yeridir çünkü telefondan bilgisayara, radyodan mp3lere, uydu sistemlerinden dvd oynatıcılara, dijital fotoğraf makinalarından aksiyon kameralara kadar her türlü elektronik eşyanın ve her türlü parçanın bulunabileceği bir iş hanıdır.

Ulaşım konusunda da oldukça rahat bir konumdadır. Bağcılar-Kabataş tramvay hattını kullanarak Sirkeci durağında indiğinizde neredeyse kapısında inmiş olacaksınız. İndikten sonra tramvay durağında güvenliğe bile sorsanız sizi kolayca yönlendireceklerdir.

Pazar günü dışında haftanın her günü 19.00’a kadar açıktır ve Doğubank’a girdiğinizde sağınıza solunuza bakmaktan kaybolacaksınız.

Her aradığınızı bulabileceğiniz Doğubank’ta piyasa analizini de iyi yapmalısınız. Çok fazla mağaza bulunduğu için aradığınız ürünün birden fazla mağazada olması oldukça mümkün dolayısıyla gerekirse kat kat tüm mağazaları gezdikten sonra, gerekli pazarlıkları ve garanti sözünüzü aldıktan sonra gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz. Doğubank’ı ziyaret ettiğinizde mağaza, ekipman, malzeme bolluğundan dolayı ihtiyacınız olmayan şeyler bile dikkatinizi çekeceğinden kendinize dikkat edin farkına varmadan kendinize yük olabilecek şekilde çok fazla masraf yapmayın 😊

Bahsedilen bollukla beraber Doğubank fiyatları çok fazla değişkenlik göstermektedir. Serbest piyasa söz konusu. Örneğin; ben bir ürüne 10 TL fiyat verirken başka bir mağazadan 5 TL’ye de bulabilirsiniz. Bunun sebebi mağazaların tedarik ettiği farklı toptancılar da olabilir, mağazanın tercih ettiği, uygun gördüğü kâr marjı da olabilir.

Belirtilen sebeplerden dolayı aslında aradığınız her şeyin en ucuzunu Doğubank’ta bulmak mümkündür. Ciddi seviyede fazla mağaza bulunmasından dolayı önerildiği gibi gerekirse tüm mağazaları gezerek amacınıza, hedefinize ulaşabilir, bütçenize uygun olan alışverişi yapabilirsiniz.

Ek bir tavsiye olarak bazı mağazalar hakkında elbette ki kötü yorumlar olması muhtemel. Her araştırmada olduğu gibi her zaman her şey, herkes iyi olamaz, bana iyi olan size kötü olabilir. Yorumlara aldırış etmeyin ve ne istediğinizi bilerek gidin. Donanımlı, gerekli araştırmaları yapmış ve bilgili bir şekilde giderseniz eğer bir mağazayı ziyaret ettiğinizde aradığınız ürünü sorgulayarak kolayca mağaza çalışanının da bilgi seviyesini ölçebilir ve o derecede kendilerine güvenebilirsiniz. Eğer ki sorulan sorulara yetersiz cevaplar geliyorsa mağaza tercihi tamamen size kalacaktır.

Unutmayalım bir laf vardır; “İyilik yapsan hatırlanmaz, kötülük yapsan unutulmaz.”

Dolayısıyla iyimser olmakta fayda var nihayetinde zorla bir alışveriş gerçekleşmeyecek, siz iyi olursanız bir sorun kalmayacaktır.

Ürün kalitesine değinecek olursak haliyle 400’den mağaza olan bir handa tabii ki replika, çakma dediğimiz ürünler de olacaktır. Replika ürün satmak yanlış bir iş ya da sahtekarlık değildir tabii ürün orijinal diyerek satılmıyorsa. Tavsiye ettiğimiz gibi ihtiyaç analizinizi iyi yaparak ve ürün araştırmanızı sağlayarak ziyaret ettiğinizde istediğiniz ürünün orijinalini piyasanın altında bir fiyata alabileceğinizden emin olun.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir