Çiftçiye Kredi Veren Bankalar

Çiftçiye Kredi Veren Bankalar

Çiftçiler tarafından kredi alınması ve mesleklerini icra edebilmeleri için finansmanın sağlanması amacıyla en çok tercih edilen banka Ziraat Bankası olarak bilinmektedir. Türkiye’de sadece Ziraat Bankası üzerinden bu sürecin yönetilmesini gerektiren bir zorunluluk bulunmamaktadır. Doğrudan en düşük faiz oranı ve esnek ödeme planlarıyla çiftçileri avantajlı hale getirildiği, istedikleri yatırımı yapabildikleri süreçler oluşturuluyor.

Ekinlerinizin hangi ürünlerden oluştuğu fark etmeksizin, aylık ödemeler yerine 3 aylık hatta 6 aylık zaman aralıklarıyla ödeme yapabileceğiniz banka ödeme planları belirlenebiliyor. Bu sayede hiçbir sorun yaşanmaması, Akbank, Fibabanka ve Denizbank gibi kurumlar tarafından mümkün kılınıyor. Genç çiftçiler başta olmak üzere, her yaştan çiftçinin belirli dönemlerde düşük veya yüksek tutarlarda krediye ihtiyacı olmaktadır. Her bir bankanın güncel faiz oranları arasında karşılaştırma yapılabileceği gibi, yan faydaları da göz önünde bulundurulmalıdır. Böylelikle orta ve uzun vadede elde edilecek olan yarar çok daha fazla olmaktadır.

Çiftçiler İçin Düşük Faizle Kredi

Düşük faiz oranlarının belirlendiği ve çiftçilerin doğrudan desteklendiği bir kurum olmasından ötürü ön planda olan TEB ile Şekerbank da her zaman tercihe uygun yapıya sahiptir. Esnek vadelerde ödeme seçenekleriyle birlikte yıl boyunca tamamen sizin ödemeleri rahatça yapabilmeniz göz önünde bulundurulmaktadır. Geliriniz, çalışma süreciniz, gerekli olan kredinin ne kadar olduğu gibi pek çok etken bankalar tarafından göz önünde bulundurulacaktır.

Tarım Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, müşterileri için belirlediği pek çok farklı türdeki kredide hem kredinin ödeme limitleriyle ilgili kurallar getirmekte hem de esnek ödeme olanağı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken durumların başında, banka bünyesinde hangi durumlar için destek verildiği gelmektedir. Ziraat

  • Hasat ve pazarlama süreciyle ilgili destek kredileri
  • Küçük ekipmanlara yönelik özel olarak belirlenen, maksimum 25 bin Türk Lirası olan krediler
  • İşletme edindirme olarak tanımlanan, şahsın bir kurum olarak çalışmasını kolaylaştıran krediler
  • Tarımsal mekanizasyon için çiftçinin Ziraat Bankası ile görüştüğünde alabileceği, yem ve makinelere özel kredi türü
  • Arazi alımı için kredi
  • Üretim destekleme sürecine özel kredi
  • Genç çiftçilerin bu alanda başarılı olmasını desteklemek amacıyla verilen kredi
  • Organik tarım yapmak isteyen kişi ve kurumlara yönelik çıkarılan krediler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilecek olan ödeme faaliyetleri için sadece birkaç gün içerisinde sistemi değerlendirebilir, mobil işlemleri kısa sürede sonuçlandırabilirsiniz. Bankanın yeni politikalarına uygun şekilde internet üzerinden bir başvuruda bulunmak yerine, direkt olarak şubelere gittiğinizde çiftçi kredisinin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Türkiye’nin her yerinde 50 bin Türk Lirası, 100 bin Türk Lirası, 150 bin Türk Lirası gibi tutarlarda olan kredilerin çekilmesi için hizmet alınabilmektedir. Doğrudan çiftçi kredisinin farklı dönemlerdeki olanaklarından yararlanabilir, direkt olarak aylık planı özel olarak belirlenmelidir.

Fibabanka, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve İş Bankası ile iletişime geçtiğinizde, çiftçi olduğunuzu ve krediye ihtiyacınız olduğunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Hangi alanda ve hangi amaçla kredinin gerektiği direkt olarak çiftçiden çiftçiye değişiyor olması nedeniyle, her banka tarafından aynı özelliğe sahip bir ödeme olanağı bulundurulması mümkün değildir. Yaz, kış veya dört mevsim boyunca çalışılabilecek şekilde geniş araziye sahip olmak için sadece ekinlere yönelik değil, arazi satın almak için dahi doğrudan bankadan destek talep edebilirsiniz. Tüm süreci ödemeleri de planlayarak, hiçbir sorunla karşılaşmadan yönetmeniz çok daha kolay bir hale gelecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir