Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Çeşitli kişi ve kurumlara borcu olan müşterilerin, bankalarla yapacakları görüşmeyle birlikte özel olarak bu borçları yapılandırması mümkündür. Sürekli olarak birbirinden farklı kurumlarla iletişime geçmek ve her birinden özel ödeme süreçleriyle hizmet almak yerine, çok daha kolay ve avantajlı bir sürece ilgi gösterme durumu söz konusudur. Borcunuzun tutarı doğrultusunda, ödeme yapabilme teminatı olması son derece önemlidir.

Aylık geliri 3 bin Türk Lirası olan vatandaşın, 500 bin Türk Lirası tutarındaki borcunun, herhangi bir gayrimenkul teminatı verilmeksizin tek bir bankadan borç alınarak değerlendirilmesi mümkün değildir. İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Halkbank ile iletişime geçebilir, şubedeki müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz. Yüklü miktarlardaki ve uzun vadelerde gerçekleştirilecek olan borç kapatma kredisi taleplerinde, hizmetin yapısından ötürü tüm detayların prosedürlere uygun gerçekleştirilmesi gereklidir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredilerinde düşük faizli olan kurumların tercih edilmesi, her zaman için süreci avantajlı bir şekilde yönetebilmek amacıyla son derece önemli olmaktadır. Borcunuzu kapatabilmeniz için 60 aya %1,80 seviyesinde faiz oranı belirleyen bir kurum bulunurken, %2,50 seviyesindeki faiz oranı bulunan kurumu tercih etmemelisiniz. Aksi taktirde direkt olarak maliyetin çok ciddi oranda arttığını görebilmektesiniz. Borç kapatma kredisinin en önemli avantajı, normalde her bir kuruma farklı faiz oranları ve ödeme dönemleri gibi etkenlerden dolayı sorun yaşanmaması sağlanıyor.

Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Bir vatandaşın hangi bankada borcu olduğu fark etmeksizin, farklı bir bankada tüm bu borçları bir bütün haline getirme olanağı bulunmaktadır. Örnek olarak Garanti Bankası bünyesinde 100 bin Türk Lirası, QNB Finansbank bünyesinde 50 bin Türk Lirası, Halkbank bünyesinde 50 bin Türk Lirası borcunuz bulunuyor. Tüm bu bankaların ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi için belirledikleri faiz oranları ile maliyetler tamamen farklı yapıya sahip olacaktır. 

Diğer Bankalardaki Borcu Kapatma

Her birindeki borcun toplamını tek seferde kapatmak için ihtiyacınız olan tutarın 200 bin Türk Lirası olduğu düşünüldüğünde, bu tutarda bir kredi almanız yeterli olacaktır. Borcunuzu kapatmak için ise örnek olarak Akbank ile iletişime geçtiğinizde, borç kapatma kredisi almak istediğinizi belirtebilir, borçlarınızın toplam tutarını belirtebilirsiniz. Bu sürece uygun şekilde size dair yapılandırmayla birlikte, Akbank’ın size bu tutarda bir krediyi vermesi için belirleyeceği faiz oranı önem teşkil etmektedir.

Tüm Borcu Tek Bankaya Aktarma

Borç kapatmak amacıyla kredi talebinde bulunan gerçek ve tüzel kişiler için özellikle borçların tek bir kuruma aktarılmasıyla ilgili istekler olumlu yanıtlanmaktadır. Borcun oluştuğu kurumun resmi bir banka olması halinde, başvurduğunuz banka tarafından o kuruma doğrudan hesap numaraları üzerinden ödeme yapılmaktadır. Böylelikle 2, 4, 5 veya daha fazla kuruluşa olan borçlarınız nedeniyle yaşayabileceğiniz ödeme problemlerinin üstesinden gelmek çok daha kolay olacaktır.

Türkiye’nin her yerinde bu süreç için genel olarak Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank tercih edilmektedir. Kredi notunuz genel olarak bu kurumlar için doğrudan borç kapatma kredisi almanıza olumsuz etki edecek bir yapıya sahip olmayacaktır. Bu sayede direkt olarak tüm borçlarınızı tek bir kurumda toplayabileceğiniz için, ödeme planını çok daha esnek bir şekilde oluşturabilir, kısa süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Türkiye’de her zaman için yoğun ilgi gören kredi alma durumlarından bir tanesi olmasından ötürü herhangi bir mağduriyet oluşmaması sağlanmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir