Android Varsayılan Uygulama Değiştirmek

0
85

Android bir işletim sistemidir. Genelde iphone dışında kullanılan akıllı telefonlar da kullanılmaktadır. Android işlemcisi bilgisayarlar da bulunan Windows işletim sistemi gibi de diyebiliriz. Bu işletim sistemi sizin uygulamalarınızı çalıştırmanızı ve diğer işlemleri yapmanızı sağlamaktadır. Günümüz de uygulamaların önemi çok daha bir önem kazanmıştır. Çünkü artık bankacılık işleminden tutun da devlet dairelerin de yapacağınız işlemlere varana kadar hepsini telefonlarda bulunan uygulamalar ile gerçekleştirilmektedir artık. Özellikle de eliniz de kart veya belge bulunmadığın da işlemlerinizin aksamaması adına bankacılık işlemi yapacaksanız bankanızın uygulaması veya devlet dairesinde bir işlem yapacaksanız da e- devletin mobil uygulamasını indirmeniz yeterli gelmektedir. Bu uygulamalarla eliniz de her hangi bir kart olmasa dahi işlemlerinizi mobil uygulamalar üzerinden hallederek paranızı çekebilir veya işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulamaların tamamının çalışması için gerekli olan işletim sistemi vardır. Android de bu işletim sistemidir. Bu işletim sisteminin önemi bunları çalıştırmanın yanı sıra telefonunuzun özelliklerine de bağlı olarak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz. Bunlarda günümüz de en çok hızı seven kitlelerin olduğundan dolayı çok önemli bir yere sahiptir.

Android Varsayılan Uygulamaları Değiştirmek

Android işletim sistemlerin de genelde uygulamaların yapacakları işlemleri önceden vermiş olduğunuz komutlarla gerçekleştirmektedir. Örnek vermek gerekirse eğer size gelen bir linkin hangi uygulamadan açılmasını istediğinizi sisteme tanıtmanız durumun da sistem linklere tıkladığınız an o uygulamayı aktif eder. Bu da bir çok insan için kolaylıktır. Bu sebepten dolayı bu uygulamaların yönetimi de kişilerin kullanımını etkilemektedir.

Varsayılan olarak ayarlanan uygulamaları kaldırmak veya değiştirmek istiyorsanız o zaman şunları yapmalısınız; öncelikle cihazınızın ayarlar kısmına girmelisiniz. Burada uygulamalar ve bildirimler kısmına girerek varsayılan uygulama olarak kullanılmasını istemediğiniz uygulamanın üstüne tıklayarak kaldırabilirsiniz. Ancak burada kaldırmak istediğiniz uygulama yoksa o zaman tüm uygulamaları göster veya uygulama bilgileri kısmına girerek gelişmiş > varsayılan olarak aç > varsayılan temizleye tıklayarak işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Eğer gelişmişi görmüyorsanız o zaman varsayılan olarak aç ve sonrasın da varsayılanları temizleye tıklayarak işleminizi gerçekleştirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here